Dywan – skuteczne czyszczenie i usuwanie bakterii

Dywany stanowią bardzo powszechny element wyposażenia domów i mieszkań. Dzięki ich zastosowaniu pomieszczenie staje się dużo bardziej przytulne, miłe i ciepłe. Dywan może być idealnym izolatorem termicznym, sprawiając, że ciepło w mieszkaniu pozostanie na dłużej. Jednocześnie dywany mogą tłumić dźwięk, co pozytywnie wpływa na akustykę przestrzeni. Dywany są bardzo komfortowe, można je wykorzystać zarówno w pokoju dziennym, sypialni, w pokoju dziecięcym oraz salonie. Niestety bardzo łatwo zbierają one kurz, zanieczyszczenia oraz bakterie i roztocza. Dodatkowo dywany mogą z łatwością nasiąkać dymem papierosowym oraz innymi przykrymi zapachami.

Dlatego o czystości dywanów należy dbać bardzo szczególnie, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, a zwłaszcza dzieciom, które uwielbiają zabawę na podłodze. Niestety regularne odkurzanie oraz pranie dywanów nie zawsze wystarcza. Na szczęście można skorzystać ze specjalistycznego zabiegu ozonowania. Jest to technika czyszczenia dywanu, która wykorzystuje biobójczy ozon.

Kiedy warto skorzystać z ozonowania dywanów?

Ozonowanie dywanów to zabieg wykorzystujący ozon. Jest to gaz, który może z łatwością przedostać się do zakamarków, szczelin oraz wszystkich kątów. Ponadto z łatwością poradzi sobie z zanieczyszczeniami, grzybami, pleśnią, w drobnoustrojami, a nawet nieprzyjemnym zapachem. Dzięki zastosowaniu ozonu zyskuje się pewność, że dywany są higienicznie czyste oraz w pełni bezpieczne dla zdrowia domowników. Ozonowanie pozwoli utrzymać czystość na długi czas. Istotne jest także, że ozonowanie nie wpływa na strukturę dywanu, nie niszczy go, nie prowadzi do mechacenia się włókien. Natomiast po zakończonym zabiegu ozonowania dywan staje się miękki i przyjemny w dotyku.

Sterylnie czyste dywany – ozonowanie

Samodzielne czyszczenie dywanu nie zawsze przynosi dobre efekty. Aby zatem uzyskać sterylną czystość należy podjąć się ozonowania dywanów z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń. Wówczas możliwe jest usunięcie wirusów, bakterii, roztoczy, a także innych szkodliwych mikroorganizmów. Dzięki zabiegowi ozonowania dywanów mieszkanie jest bezpieczne, a także wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Dlatego warto wybrać ozonowanie jako uzupełnienie tradycyjnego prania oraz impregnacji dywanu oczywiście Najlepszym sposobem jest zlecenie tejże usługi profesjonalistą. Ozon jest substancją niebezpieczną. Tym samym nie można stosować jej samodzielnie.

Dodatkowo ozonowanie dywanu musi być prowadzone przy użyciu profesjonalnego sprzętu. W ten sposób można skutecznie eliminować drobnoustroje. Usuwa się w ten sposób wirusy, zarazki, bakterie, które mogłyby powodować choroby, np. dostając się do układu oddechowego mieszkańców. Zachowanie czystości dywanów jest także ważny w przypadku posiadania dzieci. Najmłodsi bardzo często bawią się na podłodze. Ozonowanie dywanu jest także niezbędne w przypadku posiadania psa lub kota. Zwierzęta zostawiają na dywanach dużo sierści oraz zanieczyszczeń.

Jeśli mieszkasz w Warszawie, sprawdź koniecznie usługi profesjonalnej pralni dywanów Damat !

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like