Wynajmujesz apartament i chcesz wyróżnić swoją ofertę spośród innych? Zaoferuj swoim gościom śniadanie. Możesz to zrobić, nawet jeśli nie dysponujesz czasem, zapleczem gastronomicznym lub umiejętnościami kulinarnymi, by przygotować smaczne posiłki. Z pomocą przychodzi bowiem catering śniadaniowy. Przedstawiamy najważniejsze korzyści, najczęściej spotykane formy współpracy z firmami cateringowymi oraz przykładowe menu dla gości.   

Catering śniadaniowy dla apartamentu pod wynajem – dlaczego warto się na niego zdecydować? Oferowane formy współpracy

 Globalizacja w obszarze sektora turystycznego i rozwój serwisów internetowych służących do rezerwacji zakwaterowania online sprawił, że znalezienie gości zainteresowanych krótkoterminowym wynajmem apartamentu nigdy nie było prostsze. Czy jednak na pewno? W zalewie ofert trudno się wyróżnić, a lokali pod wynajem stale przybywa.

O tym, czy ktoś zdecyduje się na wynajem apartamentu, przesądza już nie tylko jego cena i lokalizacja (zwłaszcza w dobrze skomunikowanych miastach, które zapewniają szybki dojazd do centrum), lecz dodatkowe czynniki. Zapewnienie śniadania gościom może być jednym z nich. Wbrew jednak pozorom nie musisz przygotowywać go na własną rękę. Wystarczy, że zdecydujesz się na catering śniadaniowy.

Rosnąca liczba apartamentów pod wynajem krótkoterminowy (zwłaszcza w dużych miastach) sprawia, że firmy cateringowe coraz częściej oferują właścicielom lokum catering śniadaniowy. To doskonała opcja, jeśli nie masz czasu, zaplecza gastronomicznego lub umiejętności kulinarnych, by przygotować posiłki dla gości.

Catering śniadaniowy:

 • pozwala wyróżnić ofertę apartamentu spośród innych,
 • skłania gości do wystawienia wyższej oceny za pobyt w apartamencie,
 • jest świadectwem dbałości o potrzeby gości,
 • oszczędza Twój czas – nie musisz samodzielnie przygotowywać posiłków,
 • zapewnia wybór różnych propozycji dań śniadaniowych – także roślinnych i bez określonych alergenów, np. pozbawionych glutenu.

Co więcej, rzetelna firma cateringowa zagwarantuje, że śniadanie będzie smaczne i pożywne. Profesjonalny podmiot zadba nie tylko o smak, ale i zachęcający wygląd posiłku, a do jego przygotowania wykorzysta lokalne, świeże składniki. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoi goście będą zadowoleni.

W zależności od potrzeb właściciel apartamentu może zdecydować się na jedną z kilku form współpracy z firmą cateringową. Zazwyczaj jest to możliwość wytypowania kilku zestawów śniadaniowych, spośród których gość wybiera propozycję dla siebie. Czasem firmy cateringowe oferują jedno, niezmienne menu śniadaniowe składające się z kilku pozycji, a czasem tygodniowe, które zmienia się każdego dnia.

Przykładowe menu śniadaniowe dla gości apartamentu pod wynajem

 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien nie tylko wyśmienicie smakować, ale i dodawać sił, zwłaszcza jeśli ma poprzedzać godziny zwiedzania. Profesjonalna firma cateringowa będzie w stanie zaproponować i dostarczyć Twoim gościom pożywne i atrakcyjnie wyglądające dania. Jakie potrawy na śniadanie cieszą się szczególną popularnością?

 1. Jajecznica ze szczypiorkiem, szynką lub bekonem podawana ze świeżym pieczywem i bukietem warzyw,
 2. Granola ze skyrem, konfiturą wiśniową i kawałkami czekolady,
 3. Bajgiel z białym serkiem, łososiem i koperkiem lub z serem kozim, burakiem i miętą albo z hummusem i grillowanymi warzywami,
 4. Szakszuka z chorizo podawana ze świeżymi warzywami,
 5. Pancake z bananem i masłem orzechowym,
 6. Śniadanie angielskie, także w wersji wegetariańskiej.

Catering śniadaniowy to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli apartamentów pod wynajem krótkoterminowy. Pozwala bowiem zadbać o potrzeby gości, a także wyróżnić ofertę spośród innych.

Jeśli pobyt został zarezerwowany przez jeden z serwisów internetowych, catering śniadaniowy zwiększa również prawdopodobieństwo wystawienia przez gości lepszej opinii, co zazwyczaj znajduje odzwierciedlenie w większym zainteresowaniu apartamentem. Może więc być źródłem przewagi konkurencyjnej. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nim rośnie.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like