W praktycznie każdym domu znaleźć możesz pojedyncze owady. Muchy siedzące na parapecie czy pająki za meblami nie są niczym dziwnym i nie powinny one budzić większego niepokoju. Problem pojawia się w momencie, gdy insekty zaczynają tworzyć większe kolonie. Wówczas pozbycie się ich może być karkołomnym zadaniem. Czy istnieje jakiś sposób, aby na dobre je usunąć?

Jakie owady występują w domach?

Nikogo nie dziwi obecność muszek czy pająków. Od czasu do czasu można dostrzec także biedronki oraz mrówki. Dopóki nie występują w większych ilościach, nie ma powodu do niepokoju.

Problem mogą stanowić jednak karaluchy, pluskwy, czy pchły. Nie tylko odstraszają one wyglądem, ale mogą być nosicielami wielu groźnych chorób, np. gruźlicy.

Domowe sposoby na pozbycie się insektów

Poprzez słowo „domowe” mamy na myśli sposoby, które jesteś w stanie wykonać sam na pomocą artykułów zakupionych w sklepie.

Możesz zaopatrzyć się w detergenty chemiczne, lampy owadobójcze, a także odtwarzacze ultradźwiękowe. O ile w niektórych przypadkach mogą one przynieść skutek, o tyle przy większych koloniach owadów okażą się one niewystarczające.

Usługi dezynsekcyjne

Owady nadal nie zniknęły? To prawdopodobnie znak, że powinieneś skorzystać z usług dezynsekcyjnych. Profesjonaliści doskonale wiedzą, w jaki sposób walczyć ze szkodnikami.

Do najpopularniejszych technik dezynsekcyjnych zaliczamy oprysk, żelowanie, a także mgławienie termiczne.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Trwałe usunięcie insektów z mieszkania jest trudnym zadaniem. Znacznie łatwiej jest zapobiec ich namnożeniu. Jak to zrobić?

Przede wszystkim powinieneś zakleić wszelkie dziury w ścianach oraz szczeliny przy podłogach i parapetach. To głównie tą drogą robaki przedostają się do środka domu.

Ważna jest także kontrola odpowiedniego poziomu wilgoci oraz regularne wietrzenie domu. Chyba nie musimy przypominać o systematycznym pozbywaniu się śmieci?

Owady i grożące niebezpieczeństwo

Wspomnieliśmy już wcześniej, że insekty mogą być nosicielami groźnych chorób. To jednak nie jedyny sposób, w jaki mogą one zaszkodzić.

Niektóre mole są w stanie uszkodzić ubrania poprzez wygryzanie w nich dziur oraz pociąganie za nitki. Owady uzbrojone w żądło mogą z kolei wyrządzić bolesną szkodę fizyczną. Nierzadko pojawia się również uczulenie, przykładowo na szerszenie, przez co użądlenie może być nawet zagrożeniem dla zdrowia.

Dezynsekcja – czy trzeba się przygotować?

Owady cyklicznie pojawiają się w Twoim domostwie, mimo stosowania się do powyższych porad? Sprawdź, jak odpowiednio przygotować mieszkanie do dezynsekcji.

Przede wszystkim dokładnie poodkurzaj podłogi oraz meble. Kurz może bowiem przeszkadzać w całym procesie. Zabezpiecz także przedmioty, które mają kontakt z jedzeniem – czyli głównie naczynia oraz sztućce. Nie zaszkodzi również dokładne przewietrzenie domu zarówno przed, jak i po zabiegu dezynsekcji.

Pamiętaj, że owady należy wytępić od razu po tym, jak zostaną one zauważone. Czas gra w tym momencie tylko na Twoją niekorzyść.

Zgromadziłeś już wszystkie najważniejsze informacje? W takim razie do dzieła!

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like