Zalanie przez sąsiada bądź też na skutek uszkodzenia powierzchni dachu skutkuje tym, że pojawia się pleśń. Jest to wynik nadmiernego zawilgocenia powierzchni sufitu. Sposobem na pozbycie się tego problemu jest zaangażowanie specjalistów, którzy świadczą fachowe usługi osuszania wnętrz po zalaniu.

Domowe sposoby na pozbycie się pleśni z sufitu – dlaczego nie zawsze są skuteczne?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego powszechnie dostępne preparaty przeznaczone do walki z pleśnią na suficie nie zawsze są skuteczne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Większość z nich ma skład dopasowany do wymogów Unii Europejskiej, związanych z maksymalnym stężeniem substancji aktywnych, jakie mogą być zawarte w komponentach, przeznaczonych do samodzielnego stosowania na wykwity pleśniowe. W związku z powyższym, samodzielna walka z pleśnią na suficie nie zawsze jest skuteczna, a może ona jedynie zamaskować problem.

Osoby, które przez wiele miesięcy próbują na własną rękę usunąć pleśń z sufitu, mogą doświadczyć tego, że wróci ona w czasie, gdy na zewnątrz zacznie panować wysoka wilgotność powietrza. Wówczas powstaną idealne warunki do rozwoju pleśni wewnątrz pomieszczeń. Nowoczesne preparaty stosowane na pleśń zawierają niskie stężenie środków aktywnych, które mają za zadanie zlikwidowanie tych mikroorganizmów. Jeśli doszło do intensywnego zalania powierzchni sufitu, wówczas wymagane jest podjęcie odpowiednich środków zaradczych, przy pomocy których będzie można pozbyć się nie tylko pleśni, ale również silnie zawilgoconego powietrza, które w dalszym ciągu krąży wewnątrz pomieszczenia.

Profesjonalne usuwanie pleśni z sufitu

Osoby chcące radykalnie pozbyć się pleśni z sufitu, która pojawiła się na skutek zalania, powinny skorzystać z usług firm oferujących profesjonalne osuszanie wnętrz. Specjaliści zatrudnieni w tych jednostkach dysponują odpowiednio dobranymi preparatami, jak również urządzeniami przeznaczonymi do tego celu. Osoby te przede wszystkim zidentyfikują czy wyciek wody w dalszym ciągu będzie powodował powstawanie pleśni na suficie. Po wykryciu źródła wycieku wody, podejmą stosowne działania zmierzające do tego, aby pozbyć się tego problemu.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zastosowanie osuszaczy. To wysokiej klasy urządzenia, przy pomocy których można usunąć silnie zawilgocone powietrze, które krąży w pomieszczeniu, w jakim doszło do zalania. Tak duża powierzchnia, jaką jest sufit, z pewnością generuje podwyższony poziom wilgotności w mieszkaniu lub w domu. W związku z tym należy jak najszybciej go zredukować, aby nie powodował namnażania się zarodników pleśni na powierzchni sufitu. Zastosowanie profesjonalnego sprzętu w postaci osuszaczy o optymalnie dobranej mocy gwarantuje pozbycie się zawilgoconego powietrza.

Ozonowanie i remonty po zalaniu

Pozbycie się pleśni z powierzchni sufitu wymaga zastosowania profesjonalnych metod. Zalicza się do nich ozonowanie. Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom w postaci ozonatorów możliwe jest zapobiegnięcie nagromadzeniu się chorobotwórczych mikroorganizmów, będących przyczyną wielu dolegliwości. Dzięki temu z cyrkulującego powietrza w pomieszczeniu, gdzie doszło do zalania sufitu i pojawienia się na nim wykwitów pleśniowych, usunięte zostają wszystkie szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy.

Ozonowanie pomieszczeń z zalanym sufitem jest koniecznością, aby pozbyć się także bardzo brzydkiego zapachu, który przenika do wszystkich elementów wyposażenia, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu. Chodzi tutaj nie tylko o tekstylia, ale również zasłony, dywany czy meble wykonane z materiałów pochłaniających nieprzyjemne zapachy, pochodzące z cyrkulującego powietrza. Po pozbyciu się pleśni poprzez jej usunięcie przy pomocy profesjonalnych środków, można przeprowadzić remont sufitu po zalaniu. Działania te należy zlecić fachowcom. Pozwoli to na przywrócenie powierzchni sufitu do stanu pierwotnego. Wszystkie te prace można wykonać na koszt ubezpieczyciela, u którego zawarło się polisę ubezpieczeniową domu lub mieszkania.

Wykwity pleśniowe na zalanym suficie są nie tylko problemem estetycznym, ale także zagrożeniem dla zdrowia i życia. Należy jak najszybciej pozbyć się ich poprzez zastosowanie profesjonalnych metod używanych przez fachowców, proponujących specjalistyczne osuszanie pomieszczeń po zalaniu.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like