Jak rozwiązać problem dużej ilości odpadów na budowie, działce, czy podczas remontu? Rozwiązaniem jest zastosowanie kontenerów na odpady. Jakie kontenery są dostępne na rynku i skąd je wziąć? Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Kontenery na odpady sprawdzą się na każdym placu budowy. Będą także niezastąpione podczas prac remontowo-budowlanych — na przykład przy remoncie kuchni, czy łazienki w mieszkaniu. W kontenerach można z powodzeniem gromadzić gruz, szkło, elementy metalowe, ceramikę sanitarną oraz inne śmieci. Kontenery na odpady będą również niezbędne podczas prac wiosennych czy jesiennych w dużych parkach — w ten sposób można sprawnie gromadzić wszystkie odpady organiczne — trawę, liście, gałęzie i inne. Można je także wykorzystać do składowania materiałów pochodzących z rozbiórki — na przykład altanek i innych. 

Zaletą kontenerów jest ich wytrzymała konstrukcja. Większość wykonana jest z odpornej na uszkodzenia mechaniczne blachy stalowej wzmocnionej stalowymi prętami. To pozwala na utrzymanie śmieci w wyznaczonym miejscu. Stalowa konstrukcja wymaga jednak wygospodarowania miejsca pod kontener, które musi być stosunkowo równe i utwardzone.

W miejsca, gdzie nie ma utwardzonych powierzchni lub śmieci jest stosunkowo niedużo, można z powodzeniem zastosować worki Big Bag, które pomieszczą do 1 m3 odpadów. Ich zaletą jest to, że wykonane są z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne nylonu. Big Bagi nie wymagają także do postawienia utwardzonego terenu. 

Jaki kontenery dostępne są na rynku?

Dla firm i osób prywatnych, które realizują niewielkie remonty, najlepsze będą wspomniane już wcześniej Big Bagi. Te duże worki  nie wymagają dużej powierzchni, ale jednocześnie są bardzo pojemne i wytrzymałe. Po zapełnieniu wystarczy zgłosić ich dopełnienie, aby firma, w której  wypożyczono worek, odebrała go wraz z zawartością.

Dla podmiotów generujących większą liczbę odpadów zaleca się zastosowanie stalowych kontenerów. Zasobniki dostępne są w wielu objętościach — najmniejsze z nich mają 3 m3,  największe 36 m3. Małe kontenery stalowe sprawdzą się na niewielkich budowach i podczas prac w parkach i dużych ogrodach. Te największe dedykowane są dużym placom budów, na których generowana jest duża ilość różnorodnych odpadów. Co więcej, wynajmujący mogą wybierać pomiędzy kontenerami otwartymi i zamkniętymi. Te ostatnie doskonale sprawdzają się w przypadku odpadów, które są lekkie i mogą być rozwiewane przez wiatr.

Warto pamiętać, że firmy wynajmujące kontenery zapewniają także ich dostawę we wskazane przez klienta miejsce oraz odbiór po zapełnieniu. W związku z tym, że kontenery charakteryzują się dużą masą oraz wymiarami muszą być transportowane przez odpowiednie pojazdy — HDSy. Tylko hydrauliczne dźwigi samochodowe poradzą sobie z załadunkiem wypełnionego kontenera i jednocześnie przetransportują go na wysypisko śmieci. 

Kontenery na odpady — skąd je wziąć?

Każdy podmiot lub osoba prywatna, która generuje dużą liczbę odpadów, musi znaleźć rozwiązanie na zgodną z prawem gospodarkę odpadami. Musi polegać ona na odpowiednim gromadzeniu odpadów komunalnych czy pobudowlanych oraz organizacji ich wywozu w miejsca do tego przeznaczone. Tradycyjne kosze na śmieci, nawet te o dużej pojemności, nie spełnią zadań, które stoją przed placami budów i innymi miejscami, w  jakich generowana jest dużo odpadów. 

Bez wątpienia wiele osób zastanawia się, skąd wziąć takie zasobniki na śmieci? Kontenery na odpady można wynająć. Na rynku są firmy, które oferują wynajem kontenerów. Co więcej, zapewniają one nie tylko sam kontener, ale również jego dostawę w miejsce wybrane przez klienta oraz odbiór po zapełnieniu. Firmy takie często świadczą również usługi doradcze. Jeśli nie wiesz, jaki kontener będzie ci potrzebny, możesz zapytać doświadczonego pracownika, który odpowie nie tylko, jaki kontener będzie odpowiedni, ale również wskaże możliwy czas zapełnienia zasobnika. Co więcej, firmy wynajmujące kontenery mają często podpisane umowy z przedsiębiorstwami oferującymi usługi komunalne, które odpowiedzialne są za prowadzenie wysypisk śmieci. W ten sposób pozbywasz się problemu  zagospodarowania odpadów w sposób zgodny z prawem.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like