Uznawana za sypialnię Warszawy Białołęka to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic stolicy. Jej prestiż systematycznie rośnie, a zmiany widać praktycznie na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że zyskuje ona w oczach nie tylko inwestorów, ale i potencjalnych mieszkańców. Dlaczego warto mieszkać na Białołęce?

Mieszkania Białołęka – rozwój oferty

 Jeszcze do niedawna Białołęka uznawana była za mało atrakcyjną dzielnicę Warszawy. Blokowiska przeplatały się tutaj z osiedlami willowymi i terenami przemysłowo-technicznymi. Jednak wraz ze stopniowym napływem ludności rozpoczął się rozwój infrastrukturalny dzielnicy, który trwa do dziś. Na Białołęce działa coraz więcej firm, sklepów, punktów usługowych, żłobków, przedszkoli i szkół, co zachęca do zamieszkania w tej jednej z najmłodszych części Warszawy. Wszystko bowiem, czego potrzeba do codziennego życia, znajduje się w sąsiedztwie.

Dzielnica kusi także coraz szerszą ofertą mieszkaniową. Powstają tu nowoczesne osiedla, które są wyposażone w różne udogodnienia dla mieszkańców. Deweloperzy oferują zróżnicowane metraże i układy, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – i singiel, i bezdzietna para, i rodzina z dziećmi. Kupić można nie tylko mieszkanie czy też apartament, ale i dom w zabudowie szeregowej.

Na obszarze Białołęki zlokalizowanych jest wiele placów zabaw, które doskonale wpisują się w potrzeby najmłodszych mieszkańców. Rozbudowana oferta kulturowo-rozrywkowa dzielnicy sprawia, że idealną formę wypoczynku znajdą dla siebie nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Mieszkania na Białołęce – dobra komunikacja z resztą miasta

 Nawet najlepiej zagospodarowana dzielnica nie spełniłaby oczekiwań mieszkańców, jeśli nie byłaby dobrze skomunikowana z resztą miasta. Jeszcze do niedawna stosunkowo duża odległość Białołęki od centrum działała na jej niekorzyść. Bowiem dojazd do niego samochodem wydłużał się, zwłaszcza w godzinach szczytu.

W ostatnich latach jednak dzielnica rozwinęła się komunikacyjnie. Otwarcie mostu Marii Curie-Skłodowskiej, modernizacja ulicy Modlińskiej oraz remont trasy Toruńskiej to główne inwestycje, dzięki którym dojazd samochodem do centrum Warszawy skrócił się. Wpisują się one w szerszy nurt zmian, które mają uczynić stolicę bardziej przyjazną komunikacyjnie dla mieszkańców.

Niezmotoryzowani natomiast z pewnością docenią dużą dostępność połączeń tramwajowych. Pozwala ona na sprawny dojazd do centrum miasta, nawet w godzinach szczytu i bez wielu uciążliwych przesiadek.

Nowe mieszkania Białołęka – w otoczeniu przyrody

 Białołęka to jedna z tych dzielnic Warszawy, które oferują najwięcej zielni. Aż 12 proc. jej powierzchni stanowią lasy. Znajdują się tutaj dwa rezerwaty przyrody – Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi, a także kompleks lasów Jabłonowskich oraz liczne parki i skwery. Co więcej, dzielnica graniczy z Puszczą Słupecką. Blisko stąd do Wisły i kanału Żerańskiego.

Jak więc widać, mieszkanie na Białołęce stanowi nie lada gratkę dla miłośników zieleni i aktywnego wypoczynku. Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe pozwalają spędzać czas z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w otoczeniu przyrody. Sprzyja to utrzymaniu dobrej formy i zapewnia efektywny relaks.

Mieszkania i segmenty na Białołęce – atrakcyjne ceny

 Zakup mieszkania w stolicy to kosztowne przedsięwzięcie. Na ostateczną cenę nieruchomości wpływ ma nie tylko metraż, ale również lokalizacja inwestycji. Pod tym względem Białołęka wyróżnia się na tle dzielnic położonych bliżej centrum. Ceny zlokalizowanych w niej mieszkań, segmentów i domów są nie tylko atrakcyjne, ale i zróżnicowane. W efekcie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, zarówno pod względem metrażu, jak i standardu wykończenia oraz kosztów zakupu.

Białołęka to prężnie rozwijająca się dzielnica, której popularność rośnie z roku na rok. Magnesem są nie tylko atrakcyjne ceny mieszkań, segmentów lub domów, ale i zielona okolica oraz dobra infrastruktura i sprawna komunikacja z centrum Warszawy.

źródło: slawbud.pl – Osiedle Park Chopina

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like