Jeśli w ciągu swoich dziecięcych lat zaniedbałeś naukę pływania, to w tym momencie prawdopodobnie żałujesz tej decyzji (a przynajmniej tak wnioskujemy, skoro czytasz ten artykuł). Omijać Cię może wiele ciekawych atrakcji, w tym wizyta z dzieciakami w aquaparku, czy też wakacyjna kąpiel w jeziorze. Być może zastanawiasz się, czy możliwe jest nadrobienie tak wielkich zaległości, i czy jesteś w stanie nauczyć się pływać jako osoba dorosła. Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł, a wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Czy wiek ma wpływ na naukę pływania?

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się ze stwierdzeniem, że lekcje pływania należy zacząć jak najwcześniej, gdyż pozytywnie wpływa to na postępy w nauce.

Jest w tym sporo prawdy – wciąż rozwijający się mózg dziecka w znacznie szybszym tempie przyswaja nowe informacje, w tym umiejętność poruszania się w wodzie.

Działa to jednak w dwie strony, i w parze z wadami rozpoczęcia nauki pływania jako osoba dorosła idą również zalety tej decyzji, o czym przekonasz się już za moment.

Największa zaleta podczas nauki pływania u dorosłych

Niewątpliwą przewagą osób dorosłych nad dzieciakami jest ich samoświadomość. Osoba w pełni dojrzała doskonale zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego chce nauczyć się pływać – w przeciwieństwie do dziecka, które prawdopodobnie robi to tylko i wyłącznie dla zabawy.

Co jednak z tego wynika? Odpowiedź brzmi: motywacja. Bardzo często zdarza się, że młoda osoba, mimo bardzo dużego talentu, szybko traci zainteresowanie basenem i porzuca lekcje pływania. Dorosły człowiek jednak będzie w stanie postawić na swoim, by mimo niesprzyjających warunków dotrzeć do wyznaczonego przez siebie celu.

Rozumiesz więcej, niż jako dziecko

Kolejnym aspektem przemawiającym na Twoją korzyść jest fakt, że w dorosłym życiu rozumiesz znacznie więcej zagadnień, niż jako dziecko. Powinieneś być zatem w stanie bezproblemowo zrozumieć swojego instruktora i wykonywać wszystkie ćwiczenia zgodnie z poleceniami.

Bezpośrednio przełoży się to na Twoją koordynację w przestrzeni wodnej – wykonywane przez Ciebie ruchy będą poprawne już od samego początku, dzięki czemu nie będziesz wyrabiał w sobie złych nawyków, których wraz z biegiem czasu coraz ciężej będzie się oduczyć.

Czy osoba dorosła może nauczyć się pływać samodzielnie?

Jesteśmy zdania, że nie ma rzeczy nie możliwych. Jeśli tylko czujesz się wystarczająco na siłach, możesz już w tym momencie wykupić karnet na najbliższym basenie i próbować nauczyć się pływać samodzielnie.

Musisz jednak liczyć się z tym, że jest to ryzykowna decyzja – oprócz wybrania nieodpowiedniej techniki pływania, może stać Ci się również realna krzywda: w końcu nikt nie będzie nad Tobą czuwał, gdy tylko podwinie Ci się noga.

Z tego też powodu znacznie bardziej zachęcamy Cię, abyś skorzystał z usług dobrej szkoły pływania. Gdy będzie Cię doglądał doświadczony instruktor, cały proces nauki przebiegnie nie tylko szybciej, ale i bardziej efektywnie.

Zapisanie się na lekcje pływania może okazać się być dobrym wyborem również w przypadku, gdy odczuwasz silny lęk przed zanurzeniem się w wodzie – znacznie łatwiej będzie Ci przezwyciężyć strach, gdy będziesz otoczony przez profesjonalistów.

źródło: movecamp.pl – nauka pływania dla dorosłych

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like