Estetycznie prezentujące się szkło lakierowane jest materiałem przeznaczonym między innymi do wyłożenia ścian w kuchni. To alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Podstawową zaletą wykorzystania szkła lakierowanego w kuchni jest możliwość uzyskania prostej formy, uniwersalnego wykończenia ścian, jak również precyzyjnej obróbki, idealnie dopasowanej do metrażu i warunków architektonicznych tego pomieszczenia.

Szkło lakierowane na wymiar – sprawdzone rozwiązanie w kuchniach

Osoby, którym zależy na efektownej aranżacji kuchni śmiało mogą zdecydować się na funkcjonalne i estetycznie wyglądające rozwiązanie, jakim jest użycie szkła lakierowanego. Materiał ten jest niezwykle popularny, gdyż jest zamiennikiem tradycyjnych kafelek, wymagających czasochłonnego montażu z zastosowaniem fug.

Szkło lakierowane na wymiar, użyte w pomieszczeniach kuchennych do wykończenia ścian, posiada wysokie walory dekoracyjne i użytkowe. To materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokiej temperatury powietrza, jak również odbarwienia spowodowane stosowaniem detergentów do czyszczenia. Istnieje kilka rodzajów szkła lakierowanego, które nadaje się do wykorzystania w kuchniach zamiast glazury.

Można użyć szkła Lacobel lub hartowanego. Oba te rozwiązania posiadają wiele niekwestionowanych zalet. Po pierwsze, na ścianie nie ma zbędnych podziałów i fug. Oznacza to, że idealnie gładka, pojedyncza powierzchnia, zawsze będzie lśnić czystością. Może ona być czyszczona przy pomocy środków do mycia szyb, również ekologicznych, na bazie naturalnych składników. Rozwiązanie to eliminuje kłopotliwe i czasochłonne polerowanie powierzchni oraz oczyszczanie jej przy pomocy wydzielających opary środków chemicznych.

Dlaczego warto użyć szkła lakierowanego do wykończenia ścian w kuchni?

Szkło lakierowane w kuchni w wersji niehartowanej jest dostępne w kilkudziesięciu standardowych kolorach, w tym także o wykończeniu matowym. Zastosowanie szkła Lacobel w kuchni jest popularne z uwagi na to, że można wykorzystać ten materiał do stworzenia frontów szaf i mebli znajdujących się w tym pomieszczeniu. Niehartowane szkło Lacobel posiada wiele wersji kolorystycznych do wyboru, co umożliwia dopasowanie go do aranżacji pomieszczenia, a także koloru ścian, podłóg i dekoracji, jakie się w nim znajdują.

Innym rozwiązaniem jest użycie w pomieszczeniach kuchennych szkła hartowanego lakierowanego. Najczęściej stosuje się je pomiędzy szafkami kuchennymi. To materiał wzmocniony w procesie hartowania, dzięki czemu jest on odporny na działanie nawet bardzo wysokiej temperatury, powstającej w trakcie obróbki termicznej artykułów spożywczych. Warto wspomnieć, że szkło hartowane lakierowane w kuchni wykazuje także podwyższoną odporność na różnego rodzaju naprężenia mogące spowodować jego trwałe uszkodzenie.

Możliwości zastosowania szkła w kuchni

Zastosowanie szkła w kuchni wymaga dokładnego pomiaru tego pomieszczenia. W zależności od szerokości szkła, można wykorzystać materiał o grubości od 5 do 6 mm. Szkło w kuchni na wymiar jest szlifowane. Istnieje możliwość wycięcia dowolnej liczby otworów o pożądanej średnicy, które przeznaczone są do gniazdek zasilających sprzęt AGD.

Szkło wykorzystywane w kuchni jest poddawane hartowaniu, a także precyzyjnemu lakierowaniu na dowolnie wybrany kolor z palety RAL czy NCS. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem aranżacyjnym mogą zdecydować się na szklane panele o maksymalnej długości w jednym kawałku, która wynosi aż 3200 mm!

Panele ze szkła lakierowanego do kuchni są niezwykle trwałe, dzięki czemu przetrwają one w niezmienionym stanie przez wiele sezonów ich używania. Materiałem, z którego wykonuje się szkło lakierowane do kuchni jest szkło odbarwione. Ma to duże znaczenie, ponieważ kolor tego szkła nie zmienia barwy lakieru, dzięki czemu precyzyjnie można uzyskać wybrany i pożądany odcień z palety RAL lub NCS. Lakier na szkło odbarwione jest naniesiony od spodu, co pozwala uzyskać gładką, efektownie błyszczącą powierzchnię w wybranym kolorze.

Zastosowanie szkła w kuchni jest sprawdzonym rozwiązaniem, a jednocześnie cieszącym się dużą popularnością, szczególnie wśród właścicieli nowoczesnych domów i mieszkań. Panele szklane wykonane ze szkła lakierowanego mogą być swobodnie wkomponowane w każdy styl pomieszczenia, ponieważ są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru. To daje nieograniczoną wolność aranżacyjną.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like