Serwis i konserwacja kompresorów to podstawowe czynności pozwalające utrzymać urządzenia w doskonałym stanie technicznym. Sprawdź, jakie elementy powinny wchodzić w skład serwisu technicznego, który zapewni długą żywotność używanych sprężarek.

Profesjonalny serwis – gwarancja bezawaryjnej pracy kompresorów

Podstawowym elementem serwisu są przeglądy bieżące kompresorów. Powinny one obejmować diagnostykę oraz wymianę części eksploatacyjnych oraz wymianę zestawów naprawczych. W ramach przeglądów bieżących zespół techników powinien wymienić wkłady filtrów oraz olej wraz z ich odbiorem do recyklingu. To jednak tylko absolutnie podstawowy zestaw działań w ramach serwisu, który nie tylko nie monitoruje zużycia, ale i nie zapewnia przeciwdziałaniu ewentualnych awarii. Doświadczony zespół powinien, w ramach kompleksowej usługi serwisowej, sprawdzić także:

  •         stopień wykorzystania sprężarek, w ramach którego wykonany będzie tygodniowy pomiar zużycia prądu, ilości powietrza a także pomiar rozkładu ciśnień, na podstawie których określi nie tylko wielkość strat związanych z nieszczelnością systemu, ale również potencjał oszczędności energetycznych;
  •         poziom drgań łożysk w blokach śrubowych i silnikach napędowych;
  •         rozkład temperatur dla podzespołów mechanicznych i elektrycznych sprężarek;
  •         naprężenie pasów napędowych w przekładniach pasowych.

W ramach profesjonalnego serwisu wykonywane jest również laserowe osiowanie układów napędowych sprężarek. Jednocześnie serwis kompresorów powinien wykonywać remonty sprężarek oraz urządzeń peryferyjnych, w tym osuszaczy. Sprawdź zawczasu, czy serwis, z którego zamierzasz korzystać wykonuje takie prace.

Postaw na sprawdzone firmy

Doświadczenie, wiedza i rzetelność realizowanych prac realizowanych przez profesjonalny zespół serwisowy mają kluczowe znaczenie dla prawidłowej i bezawaryjnej pracy kompresorów. Pamiętaj, że właściwie użytkowana, konserwowana, remontowana i serwisowana sprężarka może bez trudu uzyskać przebieg przekraczający 100.000 motogodzin pracy! Dla własnego bezpieczeństwa, komfortu i gwarancji bezproblemowego działania sprężarek wybieraj jedynie firmy, które dysponują doświadczonym zespołem zapewniającym rzetelne wykonanie prac. Przy wyborze firmy serwisującej kompresory zwróć uwagę, czy obsługuje ona także urządzenia peryferyjne oraz całe instalacje sprężonego powietrza. Pamiętaj, że serwis sprężarek to także kontrola szczelności instalacji, sprawnego i wydajnego działania urządzeń do uzdatniania powietrza (osuszaczy, separatorów, zbiorników, itp.). Dobry serwis to również szybki dostęp do oryginalnych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Istotnym parametrem przy wyborze serwisu jest także jego dostępność. Wybieraj te firmy, które zapewniają usługi serwisowe, z których można korzystać przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. To sprawi, że na bieżąco będziesz mógł reagować na pojawiające się awarie. Dodatkowo, doświadczony i profesjonalny serwis posiada także dostęp do nowoczesnych urządzeń, narzędzi i pojazdów serwisowych, które zapewnią naprawę sprężarek w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia awarii. Jednocześnie taka obsługa sprawi, że utrzymasz ciągłość produkcji niezależnie od zaplanowanych prac serwisowych. Niektóre z firm serwisujących kompresory dodatkowo zapewniają możliwość skorzystania z urządzeń zastępczych, które są nieodzowne do utrzymania procesu produkcyjnego nawet w sytuacjach czasowego odłączenia posiadanych kompresorów (np. z powodu konieczności wykonania remontów czy dłuższej naprawy urządzeń). W ten sposób wydatki na naprawy czy remonty nie będą dodatkowo zwiększone o koszty chwilowego wstrzymania produkcji.

Umowa serwisowa – czy warto ją podpisywać?

Podpisanie umowy serwisowej jest korzystne dla obu stron. Wynika to z faktu możliwości wcześniejszego planowania serwisu i konserwacji sprężarek, dzięki któremu zarówno serwis, jak i użytkownik mogą zawczasu elastycznie zorganizować wszelkiego rodzaju prace przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka przestojów w produkcji.

Umowa serwisowa daje także możliwość pełnej i szybkiej obsługi w przypadku wystąpienia niespodziewanych awarii. W dodatku zapewnia atrakcyjne cenowo warunki przeprowadzanych napraw  w porównaniu do serwisu zamawianego bez umowy.

źródło: almig.pl – wynajem sprężarek

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like