Kontenery to popularna na zachodzie metoda organizacji przestrzeni, szczególnie tymczasowej. Rozwiązanie to coraz śmielej wkracza też na Polski rynek. Kontenery przestają już kojarzyć się wyłącznie z dużymi metalowymi “pudłami”, które służą do przewożenia towarów drogą morską. To również stylowe i wygodne przestrzenie biurowe, sanitarne czy magazynowe. Przedstawiamy rodzaje kontenerów dostępnych na rynku i ich możliwe zastosowania. Kiedy warto wybrać kontener i do jakich zadań sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

Kontenery biurowe- stylowo i niedrogo

Kontenery biurowe to doskonały sposób na stworzenie przestrzeni do pracy biurowej. Zorganizowanie funkcjonującego kontenera biurowego jest szybkie i łatwe bez względu na lokalizację. Jest to rozwiązanie najczęściej stosowane na placach budowy. Są to miejsca, gdzie nie ma możliwości ani czasu na stawianie biura w tradycyjnej formie. Kontenery biurowe niczym jednak nie odstępują swojej murowanej wersji. Ponadto sprawdzą się doskonale zarówno w pracy latem, w pełnym słońcu, jak i zimą, podczas mrozów. Większość firm w standardzie wyposaża swoje kontenery biurowe w ogrzewanie i klimatyzację. Dodatkowo oświetlenie, instalacja elektryczna, okna i drzwi również są całkowitą normą.

A co jeśli potrzebujemy dużej przestrzeni biurowej, której nie jest w stanie zapewnić jeden kontener? To żaden problem. Kontenery biurowe z łatwością można łączyć i tworzyć obszerne miejsce do pracy, zarówno w pionie, jak i w poziomie.

W wielu miejscach decyzja o wyborze kontenera biurowego zamiast innej formy wynajmu powierzchni biurowej okazuje się dużo bardziej korzystna, również finansowo. Liczne firmy w swojej standardowej obsłudze oferują także transport kontenera na wskazane przez klienta miejsce.

Producenci kontenerów biurowych i firmy zajmujące się ich wynajmem oferują dostosowanie kontenera do wymagań klientów. W ten sposób można dowolnie modyfikować liczbę okien, miejsce lokalizacji drzwi do biura a także wyposażenie podstawowe i dodatkowe. Urządzenie wnętrza kontenera biurowego to już całkowita dowolność wynajmującego. Może on go urządzić w taki sposób, że zarówno on sam, jak i odwiedzający go klienci zapomną, że znajdują się w mobilnym obiekcie. Innymi słowy może być jednocześnie praktycznie, stylowo i wygodnie.

Kontenery sanitarne – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Kontenery sanitarne to doskonałe rozwiązanie dla zapewnienia zaplecza sanitarnego niezależnie od miejsca. Może to być forma zagwarantowania pracownikom dostępu do toalety w mniej przyjaznych warunkach pracy, na różnego typu placach budowy. Kontenery sanitarne są wyposażone w toaletę, często w pisuar i zawsze w umywalkę. Oprócz tego mogą zostać także posiadać prysznic. Dzięki temu posłużą nie tylko do zabezpieczenia potrzeb fizjologicznych, ale również pozwolą utrzymać higienę. Coraz częściej toalety właśnie w takiej formie umieszczane są na parkingach i postojach samochodów ciężarowych.

Kontenery sanitarne, podobnie jak kontenery magazynowe, mogą być dowolnie łączone tak, aby uzyskać większą przestrzeń użytkową. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w każdej firmie z branży budowlanej do zapewnienia zaplecza sanitarnego dla pracowników. Ale może też stanowić sposób na zarobek w postaci odpłatnej przestrzeni do skorzystania z toalety czy prysznica, jak to się odbywa właśnie na wspomnianych parkingach. Wyposażenie kontenerów i ich łączenie w większe grupy jest możliwe i uzależnione wyłącznie od życzenia i potrzeb klienta. Ogromną zaletą kontenerów sanitarnych jest możliwość szybkiego transportu w dowolne miejsce i niemal natychmiastowego korzystania z zaplecza sanitarnego.

Kontenery magazynowe – wygodna przestrzeń do przechowywania

Kontenery magazynowe to doskonały sposób na przechowywanie wszelkiego rodzaju towarów i produktów. Poczynając od mebli, przez sprzęt AGD a nawet samochody, a kończąc na drobiazgach. Mogą posłużyć jako przestrzeń, w której zmagazynowane rzeczy zostaną przetransportowane. Bywa również, że kontener magazynowy wynajmowany jest na czas remontu domu, aby przechować cały majątek jego mieszkańców. Oprócz tego liczne firmy wykorzystują kontenery magazynowe do bezpiecznego magazynowania wszelkiego rodzaju sprzętów w czasie prowadzenia długich i skomplikowanych prac budowlanych, rozbiórkowych lub porządkowych.

źródło: avio-star.pl – wynajmu specjalistycznego sprzętu

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like