Słupki drogowe to mnogość opcji i możliwości. Ich różnorodność pozwala dostosować produkty do wielu sytuacji i potrzeb. Jednym z wariantów są słupki z taśmą rozciąganą. Czy to opcja uniwersalna? Niezupełnie. Funkcjonalność słupków drogowych zależy od właściwego doboru do sytuacji. W artykule odpowiadamy na pytania, czym są słupki z taśmą rozciąganą, jaką posiadają charakterystykę i gdzie znajdują zastosowanie.

Słupki drogowe z taśmą – cechy charakterystyczne

Choć słupki drogowe kojarzą się z produktami masywnymi, ciężkimi, niemobilnymi i na stałe mocowanymi do podłoża, to od tej reguły są pewne wyjątki. Doskonałym przykładem są słupki z taśmą rozciąganą. Wykonane są z wysokiej jakości, trwałego i odpornego na zniszczenie plastiku lub innych tworzyw sztucznych. Można zdecydować się także na słupki wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej lub malowanej proszkowo. Dla zwiększenia widoczności słupki mogą zostać oklejone białą lub żółtą folią. 

Słupki ostrzegawcze mają wygląd tyczki o dowolnej wysokości, w ofercie jest wiele wariantów do wyboru. Mocowane są na specjalnej podstawie, która może być wykonana z gumy recyklingowej lub żeliwa. Takie połączenie gwarantuje nie tylko wysoką trwałość, ale również dużą wygodę użytkowania. Słupki ostrzegawcze, również z taśmą rozciąganą, charakteryzują się wyraźnym oznaczeniem i intensywnymi, kontrastującymi kolorami. Sprawia to, że są doskonale widoczne i zwracają uwagę. Dodatkową zaletą słupków z taśmą samozwijającą jest posiadany przez nie mechanizm samohamujący. 

Poszczególne warianty słupków różnią się długością taśmy. Może to być 2,7 m, a nawet 10 m. Słupki mają także taśmy ostrzegawcze przeznaczone do zadań specjalnych. Taśmy występują w różnych opcjach kolorystycznych: od biało-czerwonych przez żółto-czarne, a kończąc na stonowanych jednokolorowych wariantach.

Gdzie i kiedy stosować słupki z taśmą rozciąganą?

Słupki odgradzające z taśmą to doskonałe narzędzie do wygrodzenia terenu, a także do zabezpieczania miejsc czasowo bądź stale wyłączonych z użytku oraz do odgrodzenia dostępu do miejsc niebezpiecznych. Biorąc pod uwagę takie możliwości użycia, słupki z taśmą rozciąganą sprawdzą się w obszarach, gdzie są prowadzone prace budowlane bądź remontowe. Oprócz tego można ogrodzić i zabezpieczyć miejsca pracy od obszarów uczęszczanych przez klientów lub gości firmy. Dzięki swojej budowie i charakterystyce pozwalają tworzyć tymczasowe odgrodzenie obszaru oraz jego zabezpieczenie. Ponadto można wykonać to szybko i bez kłopotliwego montażu. Dają też możliwość dowolnego, łatwego do modyfikowania wygrodzenia, a także tworzenia nawet nieregularnych kształtów. Daje to wygodę i swobodę działania. 

Nie ma ograniczeń co do stosowania słupków z taśmą: mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Na co dzień korzysta z nich branża budowlana, magazynowa i remontowa. Równie chętnie sięgają po nie inne branże do doraźnych zastosowań. Warto mieć słupki z taśmą rozciąganą w podstawowym wyposażeniu swojej firmy.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like