Szukasz ciekawego miejsca do relaksu, jednak zwykła działka z niewielkim domkiem letniskowym to dla Ciebie za mało? A może zależy Ci na konstrukcji, którą z łatwością przeniesiesz z miejsca na miejsce? W obu przypadkach świetnym rozwiązaniem okaże się nowoczesny domek mobilny. Zwłaszcza że występuje on na rynku w wielu odmianach.

Jeśli nie wiesz, o czym mowa, spieszymy z wyjaśnieniami. Omawiane budowle to po prostu domki holenderskie, jednak wyposażone w… koła! Nie są więc na stałe łączone z gruntem. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby co pewien czas zmieniać ich położenie. Zarówno w obrębie jednej działki, jak i kilku.

Skoro wyjaśniliśmy już najważniejsze zasady tych konstrukcji, pora przejść do kluczowych zalet, które sprawiają, że warto się nimi zainteresować.

1.     Domki mobilne są całoroczne

 

Tak, dobrze czytasz. Możesz korzystać z nich zarówno latem, jak i zimą. Wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, a także podwójnej izolacji, którą tworzą membrany wiatro oraz paroizolacyjne. Do tego dochodzi ogrzewanie – elektryczne bądź gazowe.

W odróżnieniu od standardowych domków letniskowych, konstrukcje holenderskie nie są wyłącznie budowlami sezonowymi. Zapewniają komfortowy odpoczynek w wakacje, ferie zimowe i zawsze wtedy, kiedy tylko zechcesz.

2.     Oferta domków jest bardzo szeroka

 

Z łatwością znajdziesz coś dla siebie. Możesz wybrać między domkami wykonywanymi zgodnie z gotowymi szablonami a wersjami na indywidualne zamówienie.

W pierwszym przypadku decydujesz przede wszystkim o wymiarach, układzie pokojów i wyposażeniu. Domki mobilne na miarę pozwalają natomiast dostosować projekt pod każdym możliwym względem. Dzięki temu kupisz to, na czym najbardziej Ci zależy.

3.     Całoroczne domki holenderskie zapewniają sporą wygodę

 

Wspomnieliśmy już, że mobilne budowle świetnie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Należy podkreślić również to, że są niezwykle komfortowe. Wynika to z kilku kwestii, takich jak:

  • wygodny metraż – umożliwia swobodne urządzenie kilku sypialni, salonu, aneksu kuchennego i łazienki,

  • zastosowanie dobrych materiałów – wspomnieć trzeba głównie o drewnianym szkielecie i zabezpieczonej antykorozyjnie stalowej ramie, wytrzymałych blachodachówkach, rynnach PCV, ociepleniu podłogi (stosowany jest styropian posadzkowy), dwuszybowych oknach czy też bezpiecznych drzwiach wewnętrznych. Pod tym względem domki mobilne spełniają najsurowsze wymagania,

  • bogate wyposażenie – we wnętrzu znajdziesz nowoczesne sprzęty kuchenne, oświetlenie LED, wygodne łóżka, szafy na ubrania, prysznic i wiele, wiele innych elementów, które sprawiają, że domek holenderski od razu nadaje się do zamieszkania.

4.     Domki pozwalają oszczędzić na wakacjach

 

Wcale nie musisz decydować się na drogi wyjazd do innego kraju lub na drugi kraniec Polski. Mobilne domki zapewniają komfort porównywalny z dobrym hotelem, na dodatek z łatwością możesz je przenieść i ustawić w dogodnym miejscu. Na działce swojej lub wynajmowanej. Pod tym względem nie musisz martwić się poważnymi ograniczeniami.

Biorąc to pod uwagę, tego typu domki okażą się świetnym wyborem na wakacje spędzone samotnie, z przyjaciółmi lub całą rodziną. Zwłaszcza że możesz je dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb. Jak już bowiem wspomnieliśmy, oferta jest bardzo szeroka.

 

Czy warto kupić domek mobilny? Jak najbardziej! Jeśli powyższe zalety Cię nie przekonały, zastanów się nad tym, czy istnieją sensowne alternatywy. Omawiane konstrukcje często są porównywane ze standardowymi, drewnianymi domkami mobilnymi, na stale ustawianymi na działkach. Rzadko kiedy zapewniają one tak dużą wygodę, jak modele holenderskie. Do tego dochodzi częste ograniczenie związane z metrażem i trudniejsza walka o pozwolenie.

 

Domki mobilne to inwestycja na wiele lat. Przygotowywane są one zgodnie z bardzo zróżnicowanymi projektami, dlatego każdy jest w stanie znaleźć i kupić budowlę dla siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby cały czas zmieniać ich lokalizację.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like