Baner reklamowy to coraz powszechniejszy sposób na zwrócenie uwagi potencjalnych klientów. Odpowiedni rozmiar, unikalne barwy oraz ciekawa grafika, w znacznym stopniu mogą wpłynąć na rozpoznawalność oferowanego produktu lub usługi. Banery wielkoformatowe drukowane w Warszawie łączą innowacyjną technikę druku, co pozwala na zachowanie najwyższej jakości na długie lata. Jak przygotować baner do druku oraz jaka jest jego cena? – W tym artykule znajdziesz odpowiedź na te 2 podstawowe pytania.

Jak przygotować baner do druku?

Projektowanie banerów reklamowych to czasochłonny proces. Na kolejnych etapach wybierane są rozmiar, kolor oraz wzór – wszystko po to, by reklama była skuteczna i zachęcająca. Wykorzystane elementy graficzne powinny być odpowiednio duże i wyraźne, a kolorystyka wpasować się w otoczenie. Jeśli baner ma być wykorzystany na wysokim budynku, warto zadbać o odpowiedni rozmiar czcionki, który będzie widoczny, nawet z dużej odległości. Na banerze powinny znaleźć się tylko najważniejsze informacje, takie jak:

  • logo formy (jeśli daną reklamujemy)
  • dane adresowe
  • hasła reklamowe łatwe do zapamiętania

 Odpowiednio przygotowany projekt pozwala na szybki druk. Do podstawowych wymiarów banerów reklamowych należy dodać spady drukarskie, dzięki temu podczas oczkowania, nie dojdzie do zasłonięcia tekstu. Spady powinny wynosić około 20 mm z każdej strony. Optymalna rozdzielczość, która zapewni najwyższą jakość to 150 dpi.

Na czym polega druk banerów?

Wytwarzanie banerów reklamowych odbywa się w specjalistycznej drukarni solwentowej. Właśnie tam zamiast tradycyjnych drukarek wykorzystuje się ploter solwentowy, którego technologia druku zapewnia intensywne oddanie barw połączone z niezwykłą trwałością. Dostęp do specjalistycznych maszyn, pozwalana na utworzenie ogromnych banerów reklamowych, w stosunkowo krótkim czasie. Drukarka atramentowa użyta do produkcji banerów reklamowych zawiera kolorowy rozpuszczalnik, który za pomocą głowicy jest rozprowadzany po materiale.

Do wykonania banerów zazwyczaj stosuje się PCV czyli tkaninę, w składzie której można znaleźć m.in polichlorek winylu. PCV wyglądem i strukturą przypomina grubą ceratę – to właśnie na niej rozprowadza się odpowiednio dobrany kolor rozpuszczalnika. Druk banera oprócz PCV, może odbywać się także na tradycyjnym papierze, foli samoprzylepnej oraz tkaninie flagowej. 

Proces wydruku 

Druk banerów wielkoformatowych przebiega w dość skomplikowany sposób – stosowane plotery rolowe umożliwiają podłożu pobrać materiał z rolki. Profesjonalne drukarnie w Warszawie stosują rolkę o długości nie mniej niż 50 metrów, ponieważ taka ilość jest najbardziej optymalna do stworzenia dużego banera. Dobre właściwości materiału zapewniają wysoką wytrzymałość na wszelkiego rodzaju rozdarcia mechaniczne – jest to szczególnie przydatne, gdy baner ma być wystawiony w miejsce podatne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne czy wiatr.

Montaż banerów

Instalacja banera rozpoczyna się od wybrania lokalizacji (zazwyczaj jest to budynek). Sprawdza się wysokość i ogólny stan ściany, m.in jej wypełnienie oraz dobiera się technikę montażową. Gdy znany jest format i wysokość na której ma być umieszczony baner, dopasowuje się materiał podkładowy – w przypadku banera umieszczonego na wysokości wyższej niż 15 m, zleca się użycie podnośnika. Gdy użycie dużych sprzętów, z jakiś powodów nie jest możliwe, montaż odbywa się techniką alpinistyczną. Ogólne kroki jakie należy przeprowadzić podczas montowanie banera reklamowego to:

  • zwymiarowanie ściany i wyznaczenie jej środka
  • rozpoczęcie montażu – zaczynamy od środka, kierujemy się równomiernie w prawą i lewą stronę
  • naciągnięcie banera na hakach rozporowych, tak aby nie tworzyły się na nim żadne niedoskonałości
  • po instalacji górnej części banera, należy zwrócić uwagę czy nie jest on zbyt mocno naciągnięty
  • dolna część banera jest montowana w taki sam sposób jak górna
  • po wykonaniu całego montażu należy ocenić baner z pewnej odległości (tak jak widzi go klient)
  • jeśli końcowy efekt nie jest zadowalający, należy wprowadzić korygujące poprawki

Ile kosztuje wydruk banera wyborczego?

Cena banerów reklamowych zależy od powierzchni drukowanej oraz rodzaju druku. Klasyczny druk jednostronny, w porównaniu do druku dwustronnego jest nawet o 60% tańszy. Wraz ze wzrostem powierzchni drukowanej, cena za 1 mkw spada. Przykładowo przy zamówieniu banera 100 x 200 cm, cena za 1 mkw przy jednej sztuce wynosi 60 zł, natomiast przy 50 sztukach jest to zaledwie 20 zł. Najtańsze a zarazem najbardziej popularne pozostają wciąż banery standard, to właśnie one są najczęściej wykorzystywane do produkcji banerów wyborczych.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Comments are closed.

You may also like